Czym jest pobyt w SPA?

Czym są pobyty SPA?

Wyraz „spa” pochodzi najpewniej od nazwy belgijskiego miasta, które już czasów starożytnych słynęło z leczniczych właściwości tamtejszych wód. Choć obecnie ten termin ma znacznie szersze znaczenie, to wciąż wiąże się z leczniczymi właściwościami wód i pary wodnej, ale też różnorodnych zabiegów relaksacyjnych, upiększających czy odmładzających.

Dziś pobyty SPA koncentrują się właśnie na regeneracji i zdrowiu, ale też na  relaksacji i urodzie. SPA łączy w sobie zabiegi lecznicze, kosmetyczne i odnowę biologiczną. Kto może skorzystać z zabiegów oferowanych w SPA? Właściwie każdy! W ofercie ośrodków SPA znajduje się szeroka baza zabiegów, w tym dedykowanych osobom, którym zależy na uzyskaniu określonego efektu.

Dla ciała i dla ducha

Pobyty SPA to na ogół krótkie weekendowe wyjazdy, pozwalające choć na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków, zregenerować siły czy zadbać o wygląd. Równie dobrze możemy zdecydować się na dłuższy wyjazd. W ośrodkach SPA znajduje się odpowiednia infrastruktura rekreacyjna i zdrowotna. Dodatkowo taki pobyt bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie. Podczas pobytu w SPA goście mogą skorzystać z basenu, sauny, łaźni parowej, hydromasaży, kąpieli leczniczych i relaksacyjnych, ale nie tylko. To także szeroka oferta różnego rodzaju masaży, zabiegów na skórę o charakterze odmładzającym, ujędrniającym lub oczyszczającym.

Pakiety SPA

W zależności od ośrodka są miejsca oferujące zabiegi SPA w wydzielonej strefie, ale wiele obiektów np. resorty SPA umożliwiają pobyty kilkudniowe, z wyżywieniem i noclegiem. Niektóre ośrodki oferują pakiety np. dla par, dla kobiet dojrzałych, dla mężczyzn i wiele innych. Zawsze warto sprawdzić, co dany pakiet zawiera, bo jeśli jest więcej zainteresowanych, z pewnością może być weselej podczas pobytu w SPA i być może taniej. Z zabiegów SPA mogą skorzystać także rodziny z dziećmi, co pozwoli przyjemnie spędzić czas i zrelaksować się zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom. W przypadku konkretnych schorzeń warto udać się do SPA medycznego lub zlokalizowanego w sanatorium, co pozwoli nam połączyć zabiegi lecznicze z relaksacją i troską o piękne ciało.

Zabiegi w ośrodku SPA

Obiekty typu SPA& Wellness oferują całą gamę zabiegów, które zredukują napięcia mięśniowe wywołane stresem, odprężą i przyniosą ukojenie. W SPA najczęściej oferowane są zabiegi m.in. takie jak:

Relaks i regeneracja

Pobyt SPA to możliwość zregenerowania sił, odzyskania harmonii i wewnętrznego spokoju, ale też poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci. W ośrodkach SPA zwykle do dyspozycji mamy basen, jacuzzi, sauny parowe, suche, fińskie, niekiedy też można skorzystać z groty solnej czy z siłowni. Same zabiegi są przyjemne, odprężają, upiększają. Tu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pobyt w SPA to czas, kiedy możemy skupić się tylko na sobie. To także doskonały sposób na spędzenie krótkiego urlopu, podczas którego także możemy zwiedzać, aktywnie spędzać czas i naprawdę odpocząć. Między zabiegami warto wybrać się na przechadzkę po miejscowości, w której jest zlokalizowane SPA. Najatrakcyjniejsze ośrodki mieszczą się nad morzem lub górach, dzięki czemu także po wyjściu z sali zabiegowej lub po masażu, przyjemność się nie kończy. Zawsze pozostaje nam spacer na świeżym powietrzu, podziwianie pięknych krajobrazów i liczne atrakcje, które oferują ośrodki SPA.

Rehabilitacja i zdrowie

Praktyczne informacje dla osób planujących wyjazd na turnus rehabilitacyjny lub zdrowotny. Czym różnią się poszczególne pobyty? Jakie są rodzaje sanatoriów? Czym jest uzdrowisko? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poszczególnych tematach.