Płukanie przyzębia wodą radonową

O zabiegu

Wody radonowe, nazywane również radoczynnymi, to wody mineralne. Zawierają one niewielkie ilości promieniotwórczego, nietrwałego radonu –samego pierwiastka oraz produktów jego rozpadu. W Polsce do wód radonowych zalicza się wody, które wykazują aktywność promieniotwórczą co najmniej 74 Bq/l (2 nCi/l).

Źródła wody zawierającej radon występują w:

Wody radonowe znajdują zastosowanie w różnych kuracjach leczniczych. Wykorzystuje się je do inhalacji, kąpieli i picia. Płukanie przyzębia wodą radonową jest  związane z promieniowaniem jonizującym, które bardzo łatwo przenika zarówno przez skórę jak i błony śluzowe. Radon jest unikatowym pierwiastkiem oddziałującym na organizm stymulując jego regenerację. Nazywany jest „ Hormonem młodości ”. Płukanie przyzębia powoduje silne rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wpływa to na zwiększenie intensywności procesów biologicznych oraz produkcję hormonów tropowych przysadki (działających na nadnercza, narządy płciowe i tarczycę).

Jak wygląda zabieg?

Zabieg płukania przyzębia wykonywany przy użyciu specjalnych widełek, przez które przepływa woda masując obie strony przyzębia przez 10 min.

Wskazania

Zabiegi

Na czy polegają poszczególne zabiegi w sanatoriach i uzdrowiskach? Jak przygotować się do każdego zabiegu? Jakie są wskazania i przeciwskazania? To warto wiedzieć przed wyjazdem na turnus rehabilitacyjny!