Jesteś tutaj:Wycieczki 2014»ST. PETERSBURG - BIAŁE NOCE - 7 dni

ST. PETERSBURG - BIAŁE NOCE - 7 dni

ST. PETERSBURG - 7 DNI-
-5 dni zwiedzania-
wycieczka autokar + pociąg sypialny

Trasa: Warszawa - Wilno - ST. PETERSBURG - Wilno-Warszawa

 

rosja

 

O ST. PETERSBURGU ...

Sankt Petersburg to drugie co do wielkości miasto w Rosji. Według UNESCO Sankt Petersburg to ósme najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto świata. W mieście znajduje się ponad 3000 zabytków i około 900 placówek kulturalnych. Trzy główne stare arterie miasta to Prospekt Newski, Wozniesienski oraz ulica Grochowa, które rozchodzą się promieniście od pałacu Admiralicji. Petersburg położony jest na 42 wyspach, nad 40 kanałami.

 

rosja

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień I - Zbiórka o godz. 06:00 Warszawa, al. Wyzwolenia vis a vis postoju Taxi. Godzina 06:15 odjazd w kierunku Wilna, przyjazd do Wilna o godzinie 16:00 – czasu polskiego. Odjazd pociągu do Petersburga – godzina 17:20 (godz. 18:20 czasu litewskiego).

Dzień II - Godz. 09:00 (czasu rosyjskiego) przyjazd pociągu na Dworzec Kolejowy Witebsk w Petersburgu. Spotkanie z przewodnikiem, złożenie bagażu w autokarze i rozpoczęcie zwiedzania. Na początek przerwa na posiłek we własnym zakresie i wymiana pieniędzy. Następnie zwiedzanie: plac św. Izaaka, Prospekt Newski, nadbrzeże Pałacowe, plac Pałacowy, były klasztor i sobór "Smolny", Ermitaż - zwiedzanie jednego z najbogatszych muzeów świata. Przyjazd do Ośrodka o godz. 17:00, zakwaterowanie, o godz. 18:30 kolacja, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po okolicy z pilotem.

Dzień III - Godz. 08:30 Śniadanie, Godz. 09:00 przejazd autokarem do Peterhofu - zwiedzanie parku Dolnego ze słynnymi fontannami. Powrót do miasta, po drodze przystanek przy supersamie "Lenta". Godz. 17:00 przyjazd do Ośordka, kolacja o godz. 18:30, nocleg. Godz. 20:00 dla chętnych wieczorny sparer po śródmieściu z pilotem - przejazd metrem do stacji "Newski Prospekt" - bilet na metro we własnym zakresie.

Dzień IV - Godz. 08:30 Śniadanie, Godz. 09:00 przejazd autokarem do carskiego Sioła - zwiedzanie Wielkiego Pałacu Katarzyny ze słynną Komnatą Bursztynową i parków Carskiego Sioła, następnie przejazd do Pawłowska - zwiedzanie parku Pawłowskiego i odpoczynek w kawiarni (konsumpcja we własnym zakresie). Powrót do Petersburga, po drodze zwiedzanie cerkwi Czesmieńskiej lub Soboru św. Mikołaja. Godz. 17:00 przyjazd do Ośrodka, kolacja o godz. 18:30. Ok. godz. 23:20 dla chętnych nocne pływanie po Newie i kanałach - koszt ok. 15 Euro/os. Powrót do Ośrodka ok. godz. 02:00 w nocy.

Dzień V - Godz. 09.30 - Śniadanie, W godz. 10:00 - 16:00 wycieczka metrem z przewodnikiem do śródmieścia (bilet na metro we własnym zakresie) - Sobór Zmartwychstania Zbawiciela "Spas na Krwi", Kościół św. Katarzyny, cerkiew Ormiańska, Sobór Kazański, spacer po wybranych ulicach miasta. Podczas spaceru przerwa godzinna na posiłek na koszt własny lub czas na zakup biletów we własnym zakresie do teatru w miarę dostępności miejsc (cena biletu ok. 1900 rubli/os.). Od godz. 16:00 czas wolny i powrót do Osrodka metrem we włsnym zakresie - samodzielnie lub pod opieką pilota. Kolacja w Ośrodku o godz. 18:30, nocleg.

Dzień VI - Godz. 08:30 - Śniadanie. Do godz. 09:50 opuszczenie pokoi i złożenie bagażu w wyznaczonym pomieszczeniu. Godz. 10:00 wyjście z Ośrodka i piesza przechadzka po stronie Piotrogrodzkiej (Meczet, pałacyk Matyldy Krzesińskiej, plac trocki). Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła (mauzoleum cesarzy rosyjskich). W godz. 14:00-16:00 czas wolny - przerwa na posiłek we własnym zakresie. Godz. 18:30 wyjazd autokaru z Ośrodka na Dworzec Kolejowy Witebsk. Godz. 20:40 odjazd pociągu do Wilna.

Dzień VII - Planowany przyjazd pociągu do Wilna o godz. 09.15. Złożenie bagażu w przechowali na Dworcu na koszt własny. W godz. 09:30-12:30 piesze zwiedzanie Wilna z przewodnikiem polskojęzycznym. W godz. 12:30-13:30 przerwa na posiłek we własnym zakresie. Godz. 14:00 odjazd autokaru z Wilna do Warszawy. Przjazd do Warszawy na miejsce zbiórki ok. godz. 22:00. Zakończenie wycieczki.

rosja

Termin wycieczki: 14.06 - 20.06.2014
Cena wycieczki od osoby: 700 zł + 460 Euro

CENA ZAWIERA:

  • Transfer autokarem do i z Wilna na tresie:Warszawa-Wilno, Wilno-Warszawa;
  • Przejazd pociągiem sypialnym w przedziałach 4 os. na trasie Wilno-St.Petersburg (Dworzec Witebsk)-Wilno;
  • 4 noclegi w St.Petersburgu w Ośrodku Katolickim na wyspie Piotrogrodzkiej w pok. 2, 3 os. oraz studiach 2+2 os. Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (WC, umywalka, prysznic). Obiekt nie posiada windy.
  • Wyżywienie serwowane 2 x dziennie: śniadanie i kolacja (4 śniadania i 4 kolacje);
  • Autokar po St.Petersburgu i okolicach zgodnie z programem;
  • Ubezpieczenie NNW, KL, OC, polskie i rosyjskie - ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych;
  • Opiekę pilota z BT SENIOR,
  • Wiza pobytowa rosyjska.

CENA NIE ZAWIERA:

  • Jedzenia w pociągu;
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na komunikację miejską oraz przewodników lokalnych - koszt ok. 120 Euro /os.

 

UWAGA:

Dokładna godzina odjazdu pociągu zostanie podana po wejściu w życie aktualnego rozkładu jazdy.

Cena wycieczki oraz kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


rosja

 

 

Biuro Turystyczne „SENIOR”
Warszawa ul. Mokotowska 9 w godz. 11:00-17:00 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Więcej w tej kategorii:

Go to top